Lowlanders taranują kolejnego rywala

12 maj 2013

W rozegranym w niedzielę 12 maja meczu 3. kolejki PLFA I Lowlanders Białystok pokonali na własnym boisku Tytanów Lublin 48:0.

Zaprawieni w pierwszoligowych bojach Lowlanders od pierwszego gwizdka ruszyli do zmasowanego ataku. Już w pierwszej kwarcie dwukrotnie wykonywali akcje punktowe. W obu udział miał rozgrywający Damian Kołpak. Najpierw sam wykończył serię krótkim biegiem, później popisał się 55-jardowym podaniem, które złapał Michał Korzeniecki. Skrzydłowy białostoczan pokonał z piłką ostatnich 20 jardów do pola punktowego rywali i gospodarze prowadzili 12:0.

Lublinianie nie postawili nam dzisiaj trudnych warunków. Kilka razy udało im się zbliżyć do naszego pola punktowego, ale nasza formacja obrony potrafiła zatrzymywać rywali.
Rafał Bierć, linebacker Lowlanders

Festiwal punktowy rozkręcił się na dobre w drugiej kwarcie. Dwa ładne podania Kołpaka na touchdowny zamienili Tomasz Zubrycki i Michał Korzeniecki. Jeszcze przed przerwą błysnął znakomicie dysponowany running back Michał Maksimowicz. Debiutant z Lublina schodził do szatni z 34-punktową stratą.

Po przerwie nadal bardzo dobrze dysponowana była formacja obrony Lowlanders, która regularnie zatrzymywała zagrania rywali w okolicach linii wznowienia akcji. Kolejne punkty po biegu zdobył Damian Kołpak. Na początku ostatniej części gry doznał on jednak kontuzji i na pozycji rozgrywającego zastąpił go grający zwykle w obronie Tomasz Żukowski. Zawodnik ten miał udział w ostatniej akcji punktowej meczu, gdy posłał krótkie, precyzyjne podanie do Tomasza Zubryckiego. Po podwyższeniu wszechstronnego Maksimowicza swoją szansę na jedyne punkty w meczu mieli jeszcze goście. Dwa podania w pole punktowe nie znalazły jednak celu i spotkanie zakończyło się gładkim triumfem gospodarzy 48:0.

- Lublinianie nie postawili nam dzisiaj trudnych warunków. Kilka razy udało im się zbliżyć do naszego pola punktowego, ale nasza formacja obrony potrafiła zatrzymywać rywali. Defensywa nie miała dzisiaj za dużo do roboty - skomentował Rafał Bierć, linebacker Lowlanders Białystok. - Znowu bardzo solidnie zagraliśmy w ataku. Teraz przygotowania do meczu z mocnymi Kings. Na szczęście tym razem zagramy z nimi na naszym boisku. Poznaliśmy już trochę styl gry krakowian. Liczę że wygramy wyżej niż 27 kwietnia, gdy pokonaliśmy ich 13:8 - dodał Bierć.

- Spodziewaliśmy się trudnego meczu i takim był. Lowlanders to bardzo doświadczona drużyna i to było widać we wszystkich czterech kwartach. Czterokrotnie udało nam się dotrzeć na 20. jard od pola punktowego rywali. Nie umieliśmy jednak wykorzystać tych okazji - skomentował Andrzej Jakubiec, rozgrywający Tytanów Lublin. - Teraz koncentrujemy się na meczu z Mustangami. Bardzo żałujemy porażki w Płocku. Tamten mecz przegraliśmy na własne życzenie. Teraz pora na rewanż przed własną publicznością - dodał Jakubiec.

W drużynie gospodarzy najlepszym zawodnikiem był Michał Maksimowicz. W ataku prym wiedli też skrzydłowy Michał Korzeniecki i bardzo skuteczny Damian Kołpak. Linebackers Rafał Bierć i cornerback Jakub Nowicki byli wyróżniającymi się graczami w formacji defensywnej.

Wśród Tytanów solidną postawą wyróżnili się rozgrywający Andrzej Jakubiec i Bartłomiej Trubaj oraz running back Adrian Jędrzejewski. Nie byli oni jednak w stanie poprowadzić swojej drużyny do ani jednego przyłożenia.

Następny mecz niepokonani Ludzie z nizin rozegrają 26 maja. Wtedy na własnym boisku podejmą Kraków Kings. Dzień wcześniej Tytani rozegrają swój pierwszy domowy mecz w PLFA I. W Lublinie zmierzą się z Mustangs Płock.

Lowlanders Białystok - Tytani Lublin 48:0 (12:0, 22:0, 7:0, 7:0)

I kwarta
6:0 przyłożenie Damiana Kołpaka po 2-jardowej akcji biegowej
12:0 przyłożenie Michała Korzenieckiego po 75-jardowej akcji po podaniu Damiana Kołpaka

II kwarta
19:0 przyłożenie Tomasza Zubryckiego po 18-jardowej akcji po podaniu Damiana Kołpaka (podwyższenie za jeden punkt Michał Maksimowicz)
26:0 przyłożenie Michała Korzenieckiego po 20-jardowej akcji po podaniu Damiana Kołpaka (podwyższenie za jeden punkt Michał Maksimowicz)
34:0 przyłożenie Michała Maksimowicza po 6-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za dwa punkty Tomasz Żukowski)

III kwarta
41:0 przyłożenie Damiana Kołpaka po 5-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za jeden punkt Michał Maksimowicz)

IV kwarta
48:0 przyłożenie Tomasza Zubryckiego po 6-jardowej akcji po podaniu Tomasza Żukowskiego (podwyższenie za jeden punkt Michał Maksimowicz)

MVP meczu: Michał Maksimowicz (running back Lowlanders Białystok)